7 Ekim 2020 Günün Analizleri ve Kuponu

isimsiz

7 Ekim 2020 Günün Analizleri ve Kuponunu sizler için derledik.

Danimarka – Faroe Adaları

Danimarka’da görevi yeni devralan Kasper Hjulmand, çıktığı ilk 2 maçta galibiyet alamadı. Hatta gol de atamayan takımıyla bu hazırlık maçında ilkleri başarması özgüven açısından kıymetli. Uluslar Ligi’nde çıktığı 2 maçı da kazanan Faroe Adaları, üst üste aldığı galibiyetlerle bir ilki başarmış oldu. Tabii bunda zayıf Uluslar Ligi grubunun da etkisi büyük. Danimarka’da yeni hocanın ilk galibiyet için sahaya ideal kadrodan fazlaca isim süreceğini düşünüyorum. Bu da beraberinde üstün bir Danimarka getirir. İç sahada en az 2 farklı kazanırlar.

Polonya – Finlandiya

Polonya’da hoca Jerzy Brzeczek’in bu maçta takımın başında olup olmayacağı belirsizdi zira testinin sonucu bekleniyordu fakat güzel haber geldi ve kendisi bu maçta kenardakini yerini alabilecek. Fakat o kadar şanslı olmayan Rybus kadrodan çıkarılmak durumunda kaldı. Zielinski ve Szczesny henüz ülkeye gelemedikleri için yoklar. Jedrzejczyk sakat, Lewandowski’nin ise dinlendirilmesi bekleniyor. Finlandiya’da kadro ideal şekilde açıklandı. Hatta Arajuuri, Ojala, Toivo gibi önemli savunmacıların dönüşüyle eli de güçlendi teknik patron Kanerva’nın. Pukki ve Sparv’ın yanı sıra Lassi Lappalainen ve Jukka Raitala bu hazırlık maçı kadrosunda yer almayacaklar. Sonrasındaki resmi maçlarda kadroya katılacak bu isimler. Özellikle Pukki’nin kıymetini anlatmaya gerek yok zaten. Dönen tecrübeli savunmacılarla ve hocanın denemeye başladığı 3’lü savunma kurgusuyla Finlandiya daha tutucu bir ekip oldu. Uluslar Ligi’ndeki skorlar da bunun yansımasıydı. Polonya’da Lewa’nın olmayışı ve yine hocanın bazı denemeler yapacağının sinyalini vermesi, bu hazırlık maçında az gol ihtimalini arttırıyor.

Avusturya – Yunanistan

Yunanistan’da Giorgos Masouras ile Pelkas forma giyemeyecekler ancak ev sahibi Avusturya’daki eksikler daha fazla. As kadrodan ve rotasyondan toplam 15 isim oynamayacak. Alaba, Schlager, Laimer, Sabitzer, Kainz, Lazaro, Lienhart, A. Schlager, Arnautovic, P. Zulj, Ulmer, Stankovic, Wöber ve Vallci çeşitli sebeplerle oynamayacaklar. Hoca Franco Foda’nın idealden uzak bir kadroyla mücadele vermesi gerekecek. 3000 kişilik bir taraftar desteğine sahip olacaklar burada. Yunanistan’ın daha ideale yakın bir kadroyla mücadele verecek olması sebebiyle burada deplasman ekibinin gol atmasına güzel orandan oynanabilir.

Kupon

Yunanistan / 0,5 üst

Polonya – Finlandiya / 2,5 Alt

Danimarka / Handikap 1

Sonraki

Fransa - Ukrayna Tahmini

Yazarlarımız Fransa – Ukrayna maçını […]