Bir Futbolcu Daha Survivor’da!

akatsura

Ahmet Dursun, Yattara, Pascal Nouma, Ümit Karan ve Serhat Akın’dan sonra Sercan Yıldırım da Survivor’da. İnişli çıkışlı bir kariyere sahip olan Sercan, 2019-2020 sezonu ara transfer döneminde kulüp bulamayınca Survivor 2020 Gönüllüler kadrosuna girdi.

Futbol kariyerine çok küçük yaşlarda başlayan ve önemli başarılar elde eden Sercan Yıldırım, Uluslararası Gençler Turnuvası’ndaki başarısıyla 17 yaş altı milli takım kadrosuna davet edilmiş bir sporcu. Bursaspor’un 2009-2010 sezonu Süper Lig Şampiyonluğu kadrosunda oynamış olan futbolcu, sonrasında da 2011 yılında Galatasaray’a transfer olmuş; ancak beklenilen performansı sergileyemeyince Sivasspor, Şanlıurfaspor, Bursaspor, Balıkesirspor takımlarına kiralık gitmişti.

Survivor haberini alan Bursaspor’un eski başkanı Levent Kızıl da Instagram hesabı üzerinden Sercan Yıldırım’a sitem etti: Sene 2006, hocamız Raşit Çetiner’in tavsiyesiyle profesyonel oldun. Kimsenin görmediği şampiyonlukları yaşadın. 38 yaşındaki oyuncular hala Süper Lig’de oynarken Survivor’da olmayı başarı gibi Instagram’ından öğrendim. Seni profesyonel yapan ve seni seven eski bir başkanın olarak bugün üzüldüm.

Futbol hayatında yıllık ortalama 400 bin TL kazanan Sercan Yıldırım, Survivor’dan haftalık olarak 25 bin TL kazanacak.

Sonraki

Hugo Almeida Futbolu Bıraktı!

Ajansspor.com haberine göre Portekizli forvet […]
Almeida futbolu bıraktı